EVLÂD

19 OCAK 2011

Martılar sahildeki büyük kayalıkların üzerine tünemişler. Hava çok soğuk. Güneşin ısısı önden,  gölgem arkamdan arkadaşlık ediyor. Ödevlerimi  birkaç gün önceden hazırlar dönüp dönüp bakarım olmuş mu diye. Bu sefer  müsveddeyi, önce aklımda  kurgulayıp sonra yazmaya karar verdim. İlham almak için deniz ve yürümek iyi olur diye düşünmüştüm. Birden sol elimin yüzük parmağında yumuşak ve ıslak bir şey hissettim. Yanımdan kocaman  sarı bir köpek ağzını şapurdatarak salına salına geçmesin mi!

 

Sessizlik… Kapattım ışıkları usulca. Anahtarı çevirdim gecenin sessizliğinde. Kapın hep kapalı. Açtım, yaklaştım yanına, diz çöktüm yere. Parmaklarımla saçlarının derinliğine daldım, alnındakileri sola yatırdım hafifçe, favorilerinde uzayan saç tutamını kıvırdım kulağının arkasına aldım. Yanağına dokundum, çene kemiklerini hissettim. Dudaklarının kıvrımlarında yakaladım geçmişte de gördüğüm minik gülümsemeyi, sanki birileri uykunda hep güldürüyormuş gibi. Eğildim üzerine, düğmeleri aralık kalmış tişörtünden görünen, göğsünden, boynundan, yanağından öptüm, öptüm, öptüm… Dudaklarım gıdıklandı minik tüylerinden. İçime çektim parfümünle karışık sıcaklığını. Geriye çekildim bir daha baktım. Felak ile.

 

Her gün parmaklarının ucuna basarak koştuğun holü bu sefer de ben  parmaklarımın ucunda yürüdüm sessizce… Araladım kapını. Yaklaştım yanına, diz çöktüm yere. Aldım elinden krem rengi, kıvırcık tüylü, sert, siyah burunlu ayıcığını. Minicik burnuna dokundum, ucunu iki  parmağımla tuttum. Okşadım küçücük, sanki kemiksiz, pürüzsüz yüzünü. Bebektin. Kucağımızda gezdiriken nazar değer diye çevirmezdik yüzünü, ellerimizle gölgeler,   göstermezdik kimselere. Boynundaki lüleleri topladım, yastığının üzerine saldım. Eğildim üzerine, göğsünden, boynundan, yanağından kulağının arkasından öptüm, öptüm, öptüm… İçime çektim sıcacık nefesini. Geriye çekildim bir daha baktım. Nas ile.

 

Artık büyüdünüz öptürmüyorsunuz…

 

 

Posted in Genel, Sumeyra2z. Tags: . Bookmark the permalink.

3 Responses to EVLÂD

 1. sürreyya says:

  Çok güzel olmuş torunları her öptüğümde aklıma gelecek.

 2. Sumeyra2z says:

  Beğendiğinize sevindim. Onları öpmek çok güzel. Uykuda bile olsa.

 3. Songul says:

  Artık büyüdüklerini sanıyorlar :)
  Sumeyra yazın çok güzel, her yasta her donem okunabilecek, her zaman yüreğimizde yer edinecek nefis tespitler içeriyor. Kalemine saglık. Allah evlatlarimizla hayırlı, uzun ömürler nasip etsin, âmin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>