BAŞLIĞI OLMAYAN HİKAYE

05/04/2012
BAŞLIĞI OLMAYAN HİKAYE
Bu benim hikayem değil. Kendimden izler taşımamalı kelimeler.İmzamı atmayacağım yazımın sonuna.Kahramanımın ismini düşündüm önce.Bana hiçbir çağrışım yapmamalı, tanıdığım kimseyi aklıma getirmemeli.Ayşe,Nisa,Sude…
İsmi önemli değil aslında.İyi bir ailenin evlenme çağına gelmiş kızı.Üniversiteyi bitirmiş çalışmak istiyor.Ailesi izin vermiyor.Ama bu benim kahramanım, çalışacak.Baba karşı çıkıyor, durumları iyi.Israr ediyorum, bu benim hikayem.Olmadı.Çalışma hayatını anlatmak istemiyorum. Hayırlı bir kısmeti çıkmış, olsun.Kendilerine denk bir ailenin yurt dışında okumuş oğlu.Anne ve babayı tanıyor kızın ailesi, damat adayı da iyidir muhakkak.’Tamam’ diyorum ben de, görüşsünler bakalım.Nasıl olsa ben istemezsem bu iş olmaz.
Fotoğraflar elden ele dolaşıyor.Oğlana kızın meziyetleri anlatılıyor ama yeterli değil.Çok güzel olmalı, moda dergilerinden fırlamış gibi.Ailesi görüşme için ikna ediyor.Görüşme ayarlanıyor, herkes heyecanla beklemede.Dualar ediliyor.Kolay değil yeni bir çatı inşa edilecek.Kararsızım, sonu nasıl bitmeli hikayemin.Filmler hep mutlu sonla biter.Çünkü insanlar yaşayamadıklarını, hayallerini, yapamadıklarını görmek ister beyazperdede.Ben böyle istemiyorum.Masallardaki aşk gibi değil, gerçek bir hikaye olmalı.Okuyan kendinden izler görmeli.Kızlar aynanın karşısına geçip kendini incelemeli, dergileri karıştırmalı, giyim tarzını gözden geçirmeli,son trendler ne ise onları uygulamalı.
Gerçek hayatta böyle değil mi?Kızlar hep aynı tip geliyor bana.Sıfır beden, uzun dağınık saçlar, trend olmuş kıyafetler, ayakkabılar,çantalar.Ah bir de dövmeli kızlar.Vücutlarının en beğendikleri yerine yaptırılan ilginç dövmeleri sıradanlıktan kurtarıyor onları.
Hikayemden uzaklaştım.Konuyu bağlamalıyım yavaş yavaş.Benim kahramanım dikkat çekici, hoş biri.Dövmesi yok ama sıradan değil.Esas oğlan çok havalı, beklentileri yüksek.Ecnebi memleket görmüş, hayatı tanımış.Ailesinin onayladığı biri ile evlenmek istiyor ama…Ama ne ?Kahramanımı bastırıyor.Genç kız karar vermeli, oğlan değil.
-Ben evleneceğim, diyor oğlan.
-Benim hikayem bu, kahramanım karar verecek sen değil, diyorum.
Kahramanım buluşacakları mekana giriyor.Çok hoş.Hafif bir göz makyajı, çiçekli uzun bir elbise giymiş, küt kesilmiş saçları fönlü.Esas oğlan gözleri ile karşılaşmadan önce baştan ayağa süzüyor kızımızı.Bakışlarında hayal kırıklığı var.Hikayemi ele geçirmeye çalışıyor.İzin vermiyorum.Genç kız kendine güvenli bir edayla oturuyor karşısına, zarif bir şekilde başını sağa doğru eğerek selam veriyor adayına.Gözü sağ bileğinin iç kısmındaki dövmesine takılıyor.Bir akrep figürü; “Demek burcu akrep” diye düşünüyor kız.Delikanlı ne içeceğini sorduktan sonra garsona dönüyor.O anda kız , boynunda şahdamarına yakın ikinci dövmesini fark ediyor.Bir imza.
Böyle planlamamıştım hikayenin sonunu.Yeni baştan yazmalıyım ama izin vermiyor esas oğlan;
-Sana demiştim, benim hayatıma karışamazsın.
Kahveler hızla içiliyor.Kısa sorulara verilen kısa cevaplar. Hikayemi mutlu sonla bitiremedim. Gerçek sahibini öğrenememiş, ruhunu bu dünya ile sınırlandıran o delikanlı ile belki yine karşılaşırız.O zaman karşısına geçip “Keşke hikayemin sonunu bekleseydin” diyeceğim.

About Emel

İyi yazı yazmak için kaliteli okuyucu olmaya çalışıyorum...
Posted in Emel, Genel. Tags: . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>